O mnie

Aleksandra Drzymala - fizjoterapeuta

Aleksandra Drzymała

FIZJOTERAPEUTA

Specjalizuję się w fizjoterapii dziecięcej oraz terapii Integracji Sensorycznej. Opieką fizjoterapeutyczną obejmuję niemowlęta z zaburzeniami neurorozwojowym oraz dzieci starsze z zaburzeniami neurologicznymi, wadami postawy ciała oraz trudnościami z dystrybucją napięcia mięśniowego. Jestem terapeutką metody NDT-Bobath oraz Integracji Sensorycznej. Interesuję się fizjoterapią pediatryczną i w tym kierunku poszerzam swoją wiedzę oraz umiejętności.

Mimo że wydaje się to być nie powiązane, to moją drugą specjalizacją jest praca z osobami dorosłymi. Kilka osób w mojej najbliższej rodzinie to informatycy i od pomocy im i ich znajomym rozpoczęła się moja praca w tym obszarze. Pomagam osobom pracującym przy komputerze i zmagającym się z typowymi dla takiej pracy dolegliwościami bólowymi. 

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapia.

LinkedIn: linkedin.com/in/aleksandradrzymala

Moim celem jest pomoc w terapii i maksymalizacja efektów w każdym momencie, gdziekolwiek się znajdujesz!

 • O pracy z dziećmi

  W pracy z najmłodszymi pacjentami dużą uwagę przywiązuję do wywiadu, diagnostyki oraz holistycznego podejścia. Zwracam szczególną uwagę na prawidłową pielęgnację niemowlęcia oraz kieruję się indywidualnym podejściem do każdego małego pacjenta. Stosuję metody dobrane zgodnie z potrzebami pacjentów w celu osiągnięcia jak najlepszego ich funkcjonowania.
   

  Moimi pacjentami najczęściej są niemowlaki z zaburzeniami rozwoju motorycznego, asymetrią ułożeniową, nieprawidłowym napięciem mięśniowym oraz dzieci starsze z wadami stóp i postawy. Podczas terapii z pacjentem dokładam wszelkich starań, aby mój kontakt i relacja z dzieckiem oraz rodzicem była na jak najwyższym poziomie. Stwarzam pozytywną atmosferę podczas konsultacji, dzięki której dziecko chętniej bierze w niej aktywny udział. Edukuję rodziców na temat tego, w jaki sposób powinni wspierać rozwój ruchowy dziecka. 

 • O pracy z dorosłymi

  Uczę osoby dorosłe, które pracują w biurze i spędzają mnóstwo czasu w pozycji siedzącej, w jaki sposób zapobiegać lub zniwelować ewentualne dolegliwości bólowe związane z pozycją siedzącą. Podczas konsultacji proponuję oraz pokazuję szereg ćwiczeń, które najlepiej sprawdzą się w konkretnym przypadku i które pacjent następnie może samodzielnie wykonać w biurze lub w domu. Przekazuję wiedzę na temat tego, jak ważna jest w życiu codziennym aktywność fizyczna i doradzam jaką aktywność fizyczną wybrać i jak często daną aktywność wykonywać. 

   

  Moimi pacjentami są osoby dorosłe pracujące przy biurku wiele godzin w ciągu dnia, które zgłaszają się do mnie przede wszystkim z problemami dotyczącymi przeciążeń wynikających z nieprawidłowego ustawienia głowy, szyi, barków, łokci i nadgarstków, a także dolegliwościami bólowymi w obrębie odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa, kończyn dolnych oraz bólami głowy.  

Ukończone kursy oraz szkolenia

 • Terapia Neurorozwojowa NDT-BOBATH (2020 - 2021)
 • Integracja Sensoryczna – diagnoza i terapia – kurs II stopnia (2020)
 • Neurofizjologiczne podstawy Integracji Sensorycznej – kurs I stopnia (2020)
 • Badanie i dokumentacja medyczna w fizjoterapii (2020)
 • Podstawy metodologii badań stóp i kończyn dolnych (2020)
 • Patologie stóp i kończyn dolnych - Kurs online (2020)
 • Anatomia i biomechanika stopy z elementami rtg pomiarowego oraz funkcjonalnego (2020)
 • Metodologia badań stóp dzieci w procesie autokorekty (2020)
 • Diagnoza i Terapia Ręki – kurs I i II stopnia w ujęciu globalnym (2019)
 • Metoda Ruchu Rozwijającego wg. Weroniki Sherborne (2019)
 • Stopa dziecka w łańcuchu kinematycznym kończyny dolnej – diagnoza, prognoza, terapia (2019)
 • Kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy oraz skolioz wg koncepcji FITS (2017 - 2018)

Zapraszam do umówienia konsultacji w dogodnym terminie

Masz pytanie?

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (FIZJOLINK - ALEKSANDRA DRZYMAŁA) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.