Konsultacja dziecka u fizjoterapeuty online

Konsultacja dziecka u fizjoterapeuty online

W dalszym ciągu jest wielu rodziców, którzy zastanawiają się, czy warto skonsultować dziecko u fizjoterapeuty, nawet gdy sami nie zauważają u niego żadnych nieprawidłowości. W dzisiejszym wpisie postaram się wyjaśnić, jak ważna jest konsultacja dziecka u fizjoterapeuty.

Warto zaznaczyć, że obecnie rodzice mają możliwość konsultacji dziecka z fizjoterapeutą online, co stanowi jeszcze prostsze rozwiązanie dla rodziców, którzy mają trudność z dojazdem do gabinetu lub nie mają możliwości odbycia wizyty w gabinecie stacjonarnym z różnych powodów. Łatwy dostęp do konsultacji sam w sobie może być dobrym powodem do skonsultowania rozwoju dziecka ze specjalistą, natomiast poniżej podpowiem jakie są realne powody. 

W artykule

Dlaczego warto skonsultować dziecko u fizjoterapeuty? 

W pierwszej kolejności należy wspomnieć, iż konsultacja z fizjoterapeutą może uchronić dziecko przed pojawieniem się ewentualnych problemów zdrowotnych takich jak wady postawy czy skolioza. Wielu rodziców zgłasza się z dzieckiem do specjalisty, ponieważ zauważają u dziecka nieprawidłowości w posturze lub układzie ruchu. Często rodzice mogą natomiast pominąć pierwsze symptomy, które będą świadczyć o tych nieprawidłowościach, a które fizjoterapeuta powinien dostrzec. Wczesna diagnoza, szczególnie w przypadku małych dzieci, jest kluczowa do prawidłowego rozwoju i uniknięcia poważniejszych konsekwencji.

Konsultacja dziecka u fizjoterapeuty online

Jak wygląda konsultacja online dziecka u fizjoterapeuty?

Podczas konsultacji fizjoterapeuta oceni rozwój psychomotoryczny dziecka, co pozwoli wskazać wszelkie nieprawidłowości na wczesnym etapie. Podpowie, w jaki sposób prawidłowo powinien przebiegać rozwój, a także wyjaśni, co powinno Cię zaniepokoić w przebiegu rozwoju dziecka na dalszym jego etapie. Zaproponuje również i przedstawi, w jaki sposób prawidłowo wspierać oraz postępować z dzieckiem w celu zapewnienia optymalnych warunków do rozwoju. Dodatkowo w trakcie konsultacji rodzic może porozmawiać z terapeutą, zadać pytania, skonsultować wątpliwości, które pojawiły się od ostatniej wizyty. Istotne jest, aby konsultacja lub terapia były przeprowadzane pod okiem certyfikowanego specjalisty. 

W tym przypadku świetnie sprawdzi się konsultacja z fizjoterapeutą online. Pozwoli zaobserwować motorykę spontaniczną i ogólny rozwój w środowisku domowym dziecka, które jest mu dobrze znane. Niejednokrotnie dzieci w gabinecie reagują stresem i niepokojem z powodu nowego otoczenia oraz osób. Konsultacja przez internet niweluje te problemy i pozwala na pełnowartościową diagnozę pociechy. Oczywiście będzie również bardzo wygodną opcją dla zapracowanych rodziców lub rodziców mieszkających w mniejszych miejscowościach z ograniczonym dostępem do specjalistów.

 
Aleksandra Drzymala - fizjoterapeuta

Specjalizuję się w fizjoterapii dziecięcej oraz terapii Integracji Sensorycznej. Opieką fizjoterapeutyczną obejmuję niemowlęta z zaburzeniami neurorozwojowym oraz dzieci starsze z zaburzeniami neurologicznymi, wadami postawy ciała oraz trudnościami z dystrybucją napięcia mięśniowego. Mimo że wydaje się to być nie powiązane, to moją drugą wyuczoną specjalizacją jest praca z osobami dorosłymi. Pomagam szczególnie osobom pracującym przy komputerze i zmagającym się z typowymi dla takiej pracy dolegliwościami bólowymi.

Powrót do blogu
  • Informacje zawarte na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej i fizjoterapeutycznej.
    Każdorazowo powinny zostać skonsultowane z lekarzem specjalistą lub fizjoterapeutą.